Після тривалої зими з першим теплому коли власники планують розпочати будівництво або городництво виникають питання з виносу меж земельної між власниками сусідніх ділянок. Актуальність відновлення правових меж з часом не змінюється тому це питання необхідно розглянути детально.
Виходячи з практики геодезиста понад 10 років можу привести ТОП 5 випадків коли саме необхідно звернутися за допомогою до фахівця під час уточнення меж.
Все рідше і рідше бувають випадки коли інженер-геодезист не може допомогти у розв'язання питання зі межею. Основною причиною може бути відсутність присвоєного кадастрового номера на земельну ділянку. В цьому випадку в більшості випадків відсутні координати в державному земельному кадастрі, тому роботи з виносу меж за допомогою геодезичного обладнання неможливо. Бувають випадки коли навколо земельної ділянки у якої відсутній кадастровий номер присутні суміжники що вже внесли свої земельні ділянки в держаний земельний кадастр, тому є варіант віднайти поворотні точки суміжників та отримати межу між оформленою земельною ділянкою та не оформленою в державному земельному кадастрі.
Якщо у власника земельна ділянка приватизована і присутній державний акт в якому вказані розміри та площі це не дає 100% гарантії того що уточнення буде вірне, тому що геодезист орієнтується на координати земельної ділянки, а не на довжини.
Основною вимогою для надання цієї послуги є наявність кадастрового номера земельної ділянки, або суміжників у випадку коли необхідно перевірити межу сусіда. Інколи бувають випадки коли замовник до кінця не оформив земельну ділянку, але в нього залишились координати в технічній документації. У цьому випадку є можливість уточнити саме координати на місцевості, але юридичної сили вони не мають до тих пір поки вони не будуть внесені в державний земельний кадастр.
З таким питанням звертаються майже 70% клієнтів. В цьому випадку необхідно визначити реальні відхилення між фактичною та кадастровою межею. Встановити площі накладання та можливість розв'язання цього питання.
Найдешевше та простіше це домовитися зі суміжниками про розв'язання питання щодо меж. Замовити геодезистів з одної чи другої сторони у визнанні факту, це прийняти та домовлятися.
Коригування меж кадастрової межі по фактичним огорожам або спорудам. Це можливо, у випадку якщо навколо не так багато оформлених земельних ділянок зі зміщенням меж. Потрібно розуміти, що одне коригування це по факту створення нової технічної документації з новими координатами та довжинами, реєстрації її в кадастрі.
Всі земельні спори вирішуються в суді. Це довго та дорого. Витрати на адвоката, експерта можуть сягати більше ніж 20 тис. грн.
Рекомендую домовлятися зі сусідами, або якщо це не можливо нехай це зроблять інші люди які зможуть розв'язувати цю проблему.
Ми цінуємо ваш час і потреби, тому забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного проєкту, чітке дотримання термінів і надання консультацій на кожному етапі роботи